Vyhľadávanie v článkoch

Články vyhovujúce kritériám vyhľadávania

Frida Kahlo : Farby jej života
Farby a život. Týmito slovami by sa dal v stručnosti charakterizovať život a tvorba svetoznámej ženskej maliarky Fridy Kahlo. Jej život aj odkaz je inšpiráciou pre milióny žien. Každá z nás v sebe nosí kúsok odvážnej Fridy a vďaka našim doplnkom ju dokonale zvýrazní. Frida Kahlo pochádzala z Mexika. Od narodenia trpela detskou obrnou, kvôli čomu mala jednu nohu postihnutú. Tento svoj hendikep však dokázala majstrovsky zakamuflovať v..
4 dôvody, prečo si kúpiť náušnice z polodrahokamov
Ak hľadáte pre svoje ušká niečo špeciálne a zároveň nadčasové, určite siahnite po polodrahokamoch. Každá žena by podľa nás mala mať doma aspoň jeden takýto kúsok. Prečo si náušnice z polodrahokamov zaslúžia vašu pozornosť? Veľký výber polodrahokamov Existujú desiatky druhov polodrahokamov, ktoré sa od seba líšia zafarbením, mramorovaním či priezračnosťou a leskom. Z tejto bohatej ponuky si preto každá ž..
Výbrusy polodrahokamov majú svoj význam
Isto ste si všimli, že predávané polodrahokamy sa líšia svojím tvarom aj výbrusom. Niektoré si môžete kúpiť ako drobné lámané kúsky, iné zložito zbrúsené, ako bývajú diamanty. Rozdiel v úprave polodrahokamu závisí od jeho štruktúry, ale aj od jeho ďalšieho použitia a estetiky. Polodrahokamy sa zvyčajne z prírody získavajú ťažbou, preto je ich prvotný tvar veľmi nerovnomerný. ..
Perly pravé môžu dosiahnuť gigantické rozmery, táto nádhera je dôkazom
Perly poznáme ako malé guľôčky bielej, ružovkastej či čiernej farby s dúhovými odleskami. Drobné rozmery ale nie sú pravidlom a raz za čas sa nájde gigantický unikát. Jedna takáto morská perla bola objavená nedávno, jej nálezca ju 10 rokov ukrýval pod posteľou. Nejedna žena sa zastaví pred výkladom, v ktorom sú vystavené perlové šperky. Ani sa nečudujeme, perly vyvolávajú obdiv svojou krásou a krehko..
DIY korálkový sveter
Vyrobte si moderný korálkový sveter jednoduchým spôsobom s našim kretívnym materiálom.   Na výrobu moderného korálkového svetra budeme potrebovať: - sveter/ mikinu (najlepšie jednofarebnú, aby korálkové aplikácie vynikli)   - korálky z polodrahokamov (vybrala som si biely koral, vďaka svojej textúre a bielej farbe pôsobí elegantne a nadčasovo) - 10 ks biely koral 10mm - 10 ks biely koral 8mm - 10..
Vyberte si šperk podľa typu tváre
Každá z nás to pozná. Vyberáme si šperky podľa farby, štýlu, alebo podľa toho, čo aktuálne letí a musíme túto vychytávku mať aj my. Dôležitá vec, na ktorú však zabúdame je aj samotná skúška, či sa nám náušnice či náhrdelník hodí k tvári. Nakoľko majú šperky odpradávna korunovať našu krásu, prečítajte si, aký typ šperkov by ste mali voliť k..
DIY korálková kľúčenka
Nápaditosť a kreativita nemá hraníc! Využite ju aj vy a vytvorte si takúto peknú a v súčasnosti veľmi štýlovú kľúčenku so strapcom. Ako na to? Máme pre vás jednoduchý návod.  Na výrobu korálkovej kľúčenky budeme potrebovať: šnúrku (je na vás akú farbu šnúrky z našej ponuky si zvolíte, je však dôležité aby bola hrubá najviac 1 mm, aby sa na ňu dali navliecť aj najmenš..
Polodrahokam ako najvhodnejší darček na špeciálne príležitosti
V živote každého človeka prichádzajú výnimočné životné udalosti ako svadby, výročia či narodeniny. Keď však odznie posledná pesnička a dopapá sa posledný zákusok, ostávajú spomienkou len fotografie a darčeky. Nádherná váza isto poteší, ale šperk Vás sprevádza ako najlepší priateľ celý rok. Ak Vás teda čakajú špeciálne udalosti, inšpirujte sa darčekom napríklad v&nbs..
Aký polodrahokam je najlepší pre pohodlný a pokojný spánok
Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatkoch ľudskej civilizácie sa verilo, že počas spánku odchádza duša z tela a vydáva sa putovať vesmírnou krajinou, navštíviť božstvá; milovaných, ktorých vzala smrť či nájsť odpovede na svoje otázky. So svitaním prvých lúčov sa duša opäť vrátila do tela a priniesla so sebou posolstvo v podobe sna... Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatko..
Aké šperky by ste mali nosiť na letnej dovolenke
Pozor! Letná dovolenková sezóna je už pred dverami a s ňou nepochybne prichádzajú aj štýlové letné outfity. A čo patrí k dobrému oblečeniu? No predsa nádherné doplnky v podobe unikátnych šperkov, ktoré vás ozdobia, zvýraznia a v neposlednom rade zaujmú aj vaše okolie. Tu je zopár našich tipov a rád zo sveta šperkov, ktoré vás určite inšpirujú. Nemusíte utrácať veľa Pri oddychovan&i..
Čarovný Labradorit
  Počuli ste už o čarovnom kameni, ktorý vám prečistí myseľ, dodá psychickú silu, postará sa o vašu duchovnú energiu a stabilizuje auru? Presne to sú schopnosti tohto zázračného polodrahokamu s názvom Labradorit. Samotný Labradorit nie je krištáľom, ktorý by sa objavoval vo veľkokapacitnej výrobe. Práve naopak. Zväčša ide o unikátne šperky s prepracovaným dizajnom. Labradorit je jedným z polodrahokamov, ktor&yacut..
Takto radšej nie: 5 chýb pri nosení šperkov
Vybrať si správny šperk k oblečeniu, prípadne nakombinovať niekoľko rôznych kúskov, vie byť občas náročná úloha. S naším malým manuálom vám poradíme, ako sa vyvarovať doplnkovým prehreškom.   Stavíme sa, že každá naša čitateľka má vo svojej šperkovnici minimálne jeden doplnok. Slovo „minimálne“ sme zvolili zámerne. Dáme ruky do ohňa zato, že šperkov vlastníte rozhodne viac, ak..
Čo o vás prezrádza váš obľúbený polodrahokam
Polodrahokamy a rozličné kamene sa odjakživa spájali s rúškom tajomna. Nielen, že tvorili podstatnú časť mýtov a legiend. Ale ľudia ich aj reálne začali využívať či už na svoju ochranu, odohnanie zlých síl alebo pre ich liečiteľské schopnosti. V dnešnej dobe sa už s týmito kameňmi síce nespája toľko tajomna a mágie a ľudia ich používajú na úplne praktické účely. Začali sa využívať pri rôznych liečiteľských technikách,..
Zobrazenie 1 až 13 z 13 (1 stránok)