Blog

Nový TREND - vrstvenie šperkov
Či už patríte medzi milovníkov výrazných šperkov, alebo dávate prednosť jednoduchosti - s vrstvenými šperkami si príde na svoje každý. Pokiaľ o niekom povieme, že má „štýl“, nemyslíme tým len samotné oblečenie, krásnu kabelku, či nádherné topánky. Všetci veľmi dobre vieme, že i ten najlepší outfit môže na žene vyzerať obyčajne, pokiaľ ho doplní nevhodnými šperkmi. Alebo naopak bude t&yacut..
0 komentárov - zobraziť komentáre
INHORGENTA Mníchov 2019
Posledný februárový týždeň sa konal v Mníchove jeden z najväčších veľtrhov šperkov – 46. medzinárodný odborný veľtrh hodín, šperkov, drahých kameňov, perál a technológií. Tak sme si povedali, že by bolo fajn ho navštíviť a omrknúť nejaké nové inšpirácie a trendy na tento rok. Počasie malo byť príjemné, jarné, a tak sme navštívili „výkladnú..
0 komentárov - zobraziť komentáre
Frida Kahlo : Farby jej života
Farby a život. Týmito slovami by sa dal v stručnosti charakterizovať život a tvorba svetoznámej ženskej maliarky Fridy Kahlo. Jej život aj odkaz je inšpiráciou pre milióny žien. Každá z nás v sebe nosí kúsok odvážnej Fridy a vďaka našim doplnkom ju dokonale zvýrazní. Frida Kahlo pochádzala z Mexika. Od narodenia trpela detskou obrnou, kvôli čomu mala jednu nohu postihnutú. Tento svoj hendikep však dokázala majstrovsky zakamuflovať v..
Mýtus alebo fakt: Pravda o liečivých účinkoch Himalájskej soli
Po rozprávke soľ nad zlato je nám už všetkým jasné, že bez soli sa žiť nedá. Obsahuje veľa prospešných a potrebných látok pre náš život v zdravom a vyváženom tele, avšak nie je soľ ako soľ. Menej je niekedy viac Vieme, že soľ je svojím spôsobom zdravá, no tak ako pri väčšine vecí aj tu platí pravidlo, že menej je niekedy viac. Nadmerný príjem soli môže spôsobiť ťažšie podmienky pre správne fungovanie obliči..
5 Legiend o perlách
Perly svojou nezameniteľnou krásou fascinovali ľudí už od nepamäti. Dnes už vieme ako perla vzniká, avšak v minulosti si ich pôvod ľudia vysvetľovali po svojom. S týmito legendami sa perlám začali pripisovať vlastnosti, ktoré sú známe aj dnes. V mnohých náboženstvách sú perly spájané s čistotou, vernosťou a láskou. Starovekí gréci verili, že perly chránia nevestu pred plačom vo svadobný deň. Prečítajte si ďalšie zaujímav&eac..
Ekosystém perlových fariem: Ako pestovanie perál napomáha životnému prostrediu
Šperk je jedným z najkrajších darov, ktorým v tejto dobe potešíte takmer každého. Na Slovensku, sú všeobecne najpopulárnejšie šperky zo zlata, u prominentnejšej vrstvy vedie briliant. No v poslednej dobe sa do popredia dostávajú aj perly. Láskou k perlám bola známa legendárna Coco Chanel. Možno to bolo aj preto, že perly považovala za živú súčasť našej planéty. Ak svoju lásku obdar&u..
4 dôvody, prečo si kúpiť náušnice z polodrahokamov
Ak hľadáte pre svoje ušká niečo špeciálne a zároveň nadčasové, určite siahnite po polodrahokamoch. Každá žena by podľa nás mala mať doma aspoň jeden takýto kúsok. Prečo si náušnice z polodrahokamov zaslúžia vašu pozornosť? Veľký výber polodrahokamov Existujú desiatky druhov polodrahokamov, ktoré sa od seba líšia zafarbením, mramorovaním či priezračnosťou a leskom. Z tejto bohatej ponuky si preto každá ž..
Výbrusy polodrahokamov majú svoj význam
Isto ste si všimli, že predávané polodrahokamy sa líšia svojím tvarom aj výbrusom. Niektoré si môžete kúpiť ako drobné lámané kúsky, iné zložito zbrúsené, ako bývajú diamanty. Rozdiel v úprave polodrahokamu závisí od jeho štruktúry, ale aj od jeho ďalšieho použitia a estetiky. Polodrahokamy sa zvyčajne z prírody získavajú ťažbou, preto je ich prvotný tvar veľmi nerovnomerný. ..
Perly pravé môžu dosiahnuť gigantické rozmery, táto nádhera je dôkazom
Perly poznáme ako malé guľôčky bielej, ružovkastej či čiernej farby s dúhovými odleskami. Drobné rozmery ale nie sú pravidlom a raz za čas sa nájde gigantický unikát. Jedna takáto morská perla bola objavená nedávno, jej nálezca ju 10 rokov ukrýval pod posteľou. Nejedna žena sa zastaví pred výkladom, v ktorom sú vystavené perlové šperky. Ani sa nečudujeme, perly vyvolávajú obdiv svojou krásou a krehko..
DIY korálkový sveter
Vyrobte si moderný korálkový sveter jednoduchým spôsobom s našim kretívnym materiálom.   Na výrobu moderného korálkového svetra budeme potrebovať: - sveter/ mikinu (najlepšie jednofarebnú, aby korálkové aplikácie vynikli)   - korálky z polodrahokamov (vybrala som si biely koral, vďaka svojej textúre a bielej farbe pôsobí elegantne a nadčasovo) - 10 ks biely koral 10mm - 10 ks biely koral 8mm - 10..
DIY korálkový obraz
Skrášliť si domácnosť sa dá aj jednoduchými doplnkami, ktoré spolu vytvárajú nádherný celok. Dnes pre vás máme návod na elegantný a nežný obraz, ktorý vytvorí príjemnú atmosféru domova.  Na výrobu korálkového obrazu budeme potrebovať: rám obrazu (vyberte si rám, ktorý má dostatočný priestor medzi sklom obrazu a zadnou časťou obrazu) biely výkres, ktorý ..
Vyberte si šperk podľa typu tváre
Každá z nás to pozná. Vyberáme si šperky podľa farby, štýlu, alebo podľa toho, čo aktuálne letí a musíme túto vychytávku mať aj my. Dôležitá vec, na ktorú však zabúdame je aj samotná skúška, či sa nám náušnice či náhrdelník hodí k tvári. Nakoľko majú šperky odpradávna korunovať našu krásu, prečítajte si, aký typ šperkov by ste mali voliť k..
DIY korálková kľúčenka
Nápaditosť a kreativita nemá hraníc! Využite ju aj vy a vytvorte si takúto peknú a v súčasnosti veľmi štýlovú kľúčenku so strapcom. Ako na to? Máme pre vás jednoduchý návod.  Na výrobu korálkovej kľúčenky budeme potrebovať: šnúrku (je na vás akú farbu šnúrky z našej ponuky si zvolíte, je však dôležité aby bola hrubá najviac 1 mm, aby sa na ňu dali navliecť aj najmenš..
Polodrahokam ako najvhodnejší darček na špeciálne príležitosti
V živote každého človeka prichádzajú výnimočné životné udalosti ako svadby, výročia či narodeniny. Keď však odznie posledná pesnička a dopapá sa posledný zákusok, ostávajú spomienkou len fotografie a darčeky. Nádherná váza isto poteší, ale šperk Vás sprevádza ako najlepší priateľ celý rok. Ak Vás teda čakajú špeciálne udalosti, inšpirujte sa darčekom napríklad v&nbs..