Blog

DIY korálkový sveter
Vyrobte si moderný korálkový sveter jednoduchým spôsobom s našim kretívnym materiálom.   Na výrobu moderného korálkového svetra budeme potrebovať: - sveter/ mikinu (najlepšie jednofarebnú, aby korálkové aplikácie vynikli)   - korálky z polodrahokamov (vybrala som si biely koral, vďaka svojej textúre a bielej farbe pôsobí elegantne a nadčasovo) - 10 ks biely koral 10mm - 10 ks biely koral 8mm - 10..
DIY korálkový obraz
Skrášliť si domácnosť sa dá aj jednoduchými doplnkami, ktoré spolu vytvárajú nádherný celok. Dnes pre vás máme návod na elegantný a nežný obraz, ktorý vytvorí príjemnú atmosféru domova.  Na výrobu korálkového obrazu budeme potrebovať: rám obrazu (vyberte si rám, ktorý má dostatočný priestor medzi sklom obrazu a zadnou časťou obrazu) biely výkres, ktorý ..
Vyberte si šperk podľa typu tváre
Každá z nás to pozná. Vyberáme si šperky podľa farby, štýlu, alebo podľa toho, čo aktuálne letí a musíme túto vychytávku mať aj my. Dôležitá vec, na ktorú však zabúdame je aj samotná skúška, či sa nám náušnice či náhrdelník hodí k tvári. Nakoľko majú šperky odpradávna korunovať našu krásu, prečítajte si, aký typ šperkov by ste mali voliť k..
DIY korálková kľúčenka
Nápaditosť a kreativita nemá hraníc! Využite ju aj vy a vytvorte si takúto peknú a v súčasnosti veľmi štýlovú kľúčenku so strapcom. Ako na to? Máme pre vás jednoduchý návod.  Na výrobu korálkovej kľúčenky budeme potrebovať: šnúrku (je na vás akú farbu šnúrky z našej ponuky si zvolíte, je však dôležité aby bola hrubá najviac 1 mm, aby sa na ňu dali navliecť aj najmenš..
Polodrahokam ako najvhodnejší darček na špeciálne príležitosti
V živote každého človeka prichádzajú výnimočné životné udalosti ako svadby, výročia či narodeniny. Keď však odznie posledná pesnička a dopapá sa posledný zákusok, ostávajú spomienkou len fotografie a darčeky. Nádherná váza isto poteší, ale šperk Vás sprevádza ako najlepší priateľ celý rok. Ak Vás teda čakajú špeciálne udalosti, inšpirujte sa darčekom napríklad v&nbs..
Aký polodrahokam je najlepší pre pohodlný a pokojný spánok
Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatkoch ľudskej civilizácie sa verilo, že počas spánku odchádza duša z tela a vydáva sa putovať vesmírnou krajinou, navštíviť božstvá; milovaných, ktorých vzala smrť či nájsť odpovede na svoje otázky. So svitaním prvých lúčov sa duša opäť vrátila do tela a priniesla so sebou posolstvo v podobe sna... Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatko..
Čarovný Labradorit
  Počuli ste už o čarovnom kameni, ktorý vám prečistí myseľ, dodá psychickú silu, postará sa o vašu duchovnú energiu a stabilizuje auru? Presne to sú schopnosti tohto zázračného polodrahokamu s názvom Labradorit. Samotný Labradorit nie je krištáľom, ktorý by sa objavoval vo veľkokapacitnej výrobe. Práve naopak. Zväčša ide o unikátne šperky s prepracovaným dizajnom. Labradorit je jedným z polodrahokamov, ktor&yacut..
Návod: set retiazkovo-korálkového náramku a náušníc
  Vytvorte si svoj vlastný set náramku a náušníc. Naladte sa na kreativitu a poďme na to! Materiál, ktorý potrebujeme: 24x menšie korálky 12x väčšie korálky (+2 na náušnice) retiazku stužku tenký drôtik háčiky na náušnice kombinačky, špendlíky Retiazkovo-korálkový náramok Materiál použitý na výrobu tohto náramku nájdete tu: väčšie kor..
Návod: výroba vlastného trojitého shamballa náramku
Vytvorenie tohto náramku je o trochu komplikovanejšie, ako vytvorenie klasickej shambally. Materiál, ktorý potrebujeme pre vytvorenie trojitého shamballa náramku: 3x šnúrka dlhá cca 70-90cm (podľa potreby) 2x šnúrka dlhá cca 90-120cm (podľa potreby, ale odporúčame radšej dlhšie) 1x šnúrka dlhá cca 20-30cm (na zatvárací sťahovací patent) 28x koráliky (podľa potreby môžete použiť viac, aj menej; taktiež farby môž..
Návod: výroba vlastného shamballa náramku
Ak máte dostatok kreativity a radi vyrábate bižutériu, alebo podobné handmade vecičky, pozrite si náš návod na výrobu shamballa náramkov a vyskúšajte si nejaký vyrobiť sami.  Materiál, ktorý potrebujeme na zhotovenie shamballa náramku: 1x šnúrka dlhá 50cm (1-1,5mm hrubá), 1x šnúrka dlhá 90-120cm - podľa potreby (1-1,5mm hrubá), 1x šnúrka dlhá 30-40cm - podľa potreby (1-1,5mm hr..
5 najčastejšie kladených otázok pri nákupe perál a odpovede na ne
  Perly, okrem iných vzácnych drahokamov, sa odjakživa považovali za najlepších priateľov žien a dám. Tento kameň niesol prívlastky elegancie, nadčasovosti a kvality. Toto sa ani plynutím času nezmenilo a perly sú ešte stále veľmi obľúbenou voľbou šperku.   Avšak aj napriek svojej obľube, je ešte stále veľa nezodpovedaných otázok, ktoré zaujímajú ľudí pri kupovaní perál. K tomu, aby ste mali lepší prehľ..
Takto radšej nie: 5 chýb pri nosení šperkov
Vybrať si správny šperk k oblečeniu, prípadne nakombinovať niekoľko rôznych kúskov, vie byť občas náročná úloha. S naším malým manuálom vám poradíme, ako sa vyvarovať doplnkovým prehreškom.   Stavíme sa, že každá naša čitateľka má vo svojej šperkovnici minimálne jeden doplnok. Slovo „minimálne“ sme zvolili zámerne. Dáme ruky do ohňa zato, že šperkov vlastníte rozhodne viac, ak..
Čo o vás prezrádza váš obľúbený polodrahokam
Polodrahokamy a rozličné kamene sa odjakživa spájali s rúškom tajomna. Nielen, že tvorili podstatnú časť mýtov a legiend. Ale ľudia ich aj reálne začali využívať či už na svoju ochranu, odohnanie zlých síl alebo pre ich liečiteľské schopnosti. V dnešnej dobe sa už s týmito kameňmi síce nespája toľko tajomna a mágie a ľudia ich používajú na úplne praktické účely. Začali sa využívať pri rôznych liečiteľských technikách,..
Sme tu s vami a pre vás už 5 rokov!
Ten čas ale letí. Oslavujeme ďalšie narodeniny nášho e-shopu. Sme tu už celých 5 rokov, za čo ďakujeme hlavne vám - našim fanúšikom a zákazníkom :) Bez vás by nič z toho, čo robíme, nemalo zmysel. ĎAKUJEME  ❤️  Ako každý rok pri oslave narodenín eshopu, aj teraz pre vás máme pripravený menší darček v podobe zľavového kupónu. Do 9.7.2017 môžete získať zľavu 25% na celý váš nákup. Stač&iacut..
0 komentárov - zobraziť komentáre