Lenka

Frida Kahlo : Farby jej života
Farby a život. Týmito slovami by sa dal v stručnosti charakterizovať život a tvorba svetoznámej ženskej maliarky Fridy Kahlo. Jej život aj odkaz je inšpiráciou pre milióny žien. Každá z nás v sebe nosí kúsok odvážnej Fridy a vďaka našim doplnkom ju dokonale zvýrazní. Frida Kahlo pochádzala z Mexika. Od narodenia trpela detskou obrnou, kvôli čomu mala jednu nohu postihnutú. Tento svoj hendikep však dokázala majstrovsky zakamuflovať v..
Vyberte si šperk podľa typu tváre
Každá z nás to pozná. Vyberáme si šperky podľa farby, štýlu, alebo podľa toho, čo aktuálne letí a musíme túto vychytávku mať aj my. Dôležitá vec, na ktorú však zabúdame je aj samotná skúška, či sa nám náušnice či náhrdelník hodí k tvári. Nakoľko majú šperky odpradávna korunovať našu krásu, prečítajte si, aký typ šperkov by ste mali voliť k..
Aký polodrahokam je najlepší pre pohodlný a pokojný spánok
Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatkoch ľudskej civilizácie sa verilo, že počas spánku odchádza duša z tela a vydáva sa putovať vesmírnou krajinou, navštíviť božstvá; milovaných, ktorých vzala smrť či nájsť odpovede na svoje otázky. So svitaním prvých lúčov sa duša opäť vrátila do tela a priniesla so sebou posolstvo v podobe sna... Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatko..
Ametystové drúzy a tretie oko

Asi by ste nenašli na svete viac spirutálnejší liečivý nerast, akým je ametyst. Je to kameň tretieho oka, ktoré je bránou k vnímaniu jemnohmotných energií a duchovných svetov. Jasnozrivosť, intuícia, telepatia, sny ale aj dobre vyvinutá vizualizácia a predstavivosť súvisí práve s otvoreným tretím okom.

0 komentárov - zobraziť komentáre
Krištáľ a jeho účinky

Vedeli ste, že kryštál je najúčinnejší liečivý kameň? Pochádza z čírej odrody kremeňa a vyskytuje sa v rôznych tvaroch, v rôznej intenzite vyžarovania. Jeho účinky sú univerzálne, ale predovšetkým dokáže zosilňovať, nasávať, uvoľňovať a harmonizovať energie. Ako symbol predstavuje kryštál čistotu vo všetkých úrovniach a formách už od dávnych vekov, kedy ľudia verili, že je formou ľadu.

0 komentárov - zobraziť komentáre
Neviete, aký kameň sa k Vám hodí? Vyberte si podľa znamenia. Znamenie Vodnár – akvamarín, amazonit, sokolie oko, tyrkys, zafír Znamenie Ryby – ametyst, fluorit, mesačný kameň, opál, zafír Znamenie Baran – karneol, červený jaspis, rubín a granát Znamenie Býk – ruženín, achát, aventurín a zafír Znamenie Blíženci – jantár, citrín, zlatý topáz, karneol a krištáľ Znamenie Rak ..
Veríte v liečivú silu kameňov?
V ľudskej histórii môžeme nájsť množstvo príkladov, ktoré vypovedajú o zázračnej sile kameňov. Nie je to len kameň z fantasy filmu o princezne Fantaghiro a jej vernom pomocníkovi „hovoriacom kameni“ či slávny kryptonit, ktorý dodával silu „supermannovým nepriateľom“ tým, že práve naopak jeho samotného oslabil... Obrovské kamenné stavby ako napríklad „ záhada Stonehange“, egyptské pyramídy v G&iacu..
20 komentárov - zobraziť komentáre