Vyhľadávanie v článkoch

Články vyhovujúce kritériám vyhľadávania

5 Legiend o perlách
Perly svojou nezameniteľnou krásou fascinovali ľudí už od nepamäti. Dnes už vieme ako perla vzniká, avšak v minulosti si ich pôvod ľudia vysvetľovali po svojom. S týmito legendami sa perlám začali pripisovať vlastnosti, ktoré sú známe aj dnes. V mnohých náboženstvách sú perly spájané s čistotou, vernosťou a láskou. Starovekí gréci verili, že perly chránia nevestu pred plačom vo svadobný deň. Prečítajte si ďalšie zaujímav&eac..
Ekosystém perlových fariem: Ako pestovanie perál napomáha životnému prostrediu
Šperk je jedným z najkrajších darov, ktorým v tejto dobe potešíte takmer každého. Na Slovensku, sú všeobecne najpopulárnejšie šperky zo zlata, u prominentnejšej vrstvy vedie briliant. No v poslednej dobe sa do popredia dostávajú aj perly. Láskou k perlám bola známa legendárna Coco Chanel. Možno to bolo aj preto, že perly považovala za živú súčasť našej planéty. Ak svoju lásku obdar&u..
4 dôvody, prečo si kúpiť náušnice z polodrahokamov
Ak hľadáte pre svoje ušká niečo špeciálne a zároveň nadčasové, určite siahnite po polodrahokamoch. Každá žena by podľa nás mala mať doma aspoň jeden takýto kúsok. Prečo si náušnice z polodrahokamov zaslúžia vašu pozornosť? Veľký výber polodrahokamov Existujú desiatky druhov polodrahokamov, ktoré sa od seba líšia zafarbením, mramorovaním či priezračnosťou a leskom. Z tejto bohatej ponuky si preto každá ž..
Perly pravé môžu dosiahnuť gigantické rozmery, táto nádhera je dôkazom
Perly poznáme ako malé guľôčky bielej, ružovkastej či čiernej farby s dúhovými odleskami. Drobné rozmery ale nie sú pravidlom a raz za čas sa nájde gigantický unikát. Jedna takáto morská perla bola objavená nedávno, jej nálezca ju 10 rokov ukrýval pod posteľou. Nejedna žena sa zastaví pred výkladom, v ktorom sú vystavené perlové šperky. Ani sa nečudujeme, perly vyvolávajú obdiv svojou krásou a krehko..
Vyberte si šperk podľa typu tváre
Každá z nás to pozná. Vyberáme si šperky podľa farby, štýlu, alebo podľa toho, čo aktuálne letí a musíme túto vychytávku mať aj my. Dôležitá vec, na ktorú však zabúdame je aj samotná skúška, či sa nám náušnice či náhrdelník hodí k tvári. Nakoľko majú šperky odpradávna korunovať našu krásu, prečítajte si, aký typ šperkov by ste mali voliť k..
Polodrahokam ako najvhodnejší darček na špeciálne príležitosti
V živote každého človeka prichádzajú výnimočné životné udalosti ako svadby, výročia či narodeniny. Keď však odznie posledná pesnička a dopapá sa posledný zákusok, ostávajú spomienkou len fotografie a darčeky. Nádherná váza isto poteší, ale šperk Vás sprevádza ako najlepší priateľ celý rok. Ak Vás teda čakajú špeciálne udalosti, inšpirujte sa darčekom napríklad v&nbs..
Aký polodrahokam je najlepší pre pohodlný a pokojný spánok
Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatkoch ľudskej civilizácie sa verilo, že počas spánku odchádza duša z tela a vydáva sa putovať vesmírnou krajinou, navštíviť božstvá; milovaných, ktorých vzala smrť či nájsť odpovede na svoje otázky. So svitaním prvých lúčov sa duša opäť vrátila do tela a priniesla so sebou posolstvo v podobe sna... Spánok ľudí fascinoval od nepamäti. V prvopočiatko..
5 najčastejšie kladených otázok pri nákupe perál a odpovede na ne
  Perly, okrem iných vzácnych drahokamov, sa odjakživa považovali za najlepších priateľov žien a dám. Tento kameň niesol prívlastky elegancie, nadčasovosti a kvality. Toto sa ani plynutím času nezmenilo a perly sú ešte stále veľmi obľúbenou voľbou šperku.   Avšak aj napriek svojej obľube, je ešte stále veľa nezodpovedaných otázok, ktoré zaujímajú ľudí pri kupovaní perál. K tomu, aby ste mali lepší prehľ..
Zobrazenie 1 až 8 z 8 (1 stránok)