• Videonávod: Ako si vyrobiť vlastný náramok za 5 minút

Páči sa Vám táto návod?

Zatiaľ nehodnotené Napísať recenziu

1. Na výrobu náramku budeme potrebovať kliešte, pinzetu, nožnice, elastickú niť, krajčírsky meter a podložku na korálkovanie.

2. Krajčírskym metrom si odmeriame veľkosť nášho náramku, čo je obvod zápästia. V našom prípade je to 18 cm. Táto veľkosť náramku zodpovedá veľkosti na podložke 9 cm na jednu stranu a 9 cm na ľavú stranu. V tejto veľkosti si vyskladáme náš náramok. (Ak by bola dĺžka náramku 20 cm, tak na podložke je to 10 cm na jednu stranu a 10 cm na druhú.)

3. Pripravíme si elastickú niť a vyberieme si korálky, z ktorých chceme daný náramok vyrobiť. Na podložke je na uloženie týchto komponentov dosť miesta.

4. Korálky si na podložke kombinujeme, ako sa nám páči. A vyskladáme si náramok.

5. Ak náramok zodpovedá požadovanej dĺžke a našim predstavám, navlečieme ho na elastickú niť.

6. Niť uviažeme na niekoľkokrát, minimálne na 3 uzlíky, aby sa náramok neuvoľnil. Je potrebné uzlíky dobre uťahovať, aby bol náramok pevný.

7. Konce odstrihneme a uzlík schováme do dierky najbližšej korálky. Aby ho nebolo vidieť.

8. Ak chceme náramok doplniť nejakým ďalším príveskom alebo strapcom, upevníme tento doplnok pomocou spojovacieho krúžku. Na krúžok navlečieme doplnok, zavesíme na náramok na požadované miesto a klieštikmi ho uzatvoríme. Aby nám doplnok nevypadol.

Náramok je hotový a môžeme ho s radosťou nosiť alebo niekomu darovať v nádhernej darčekovej krabičke :)

Info
Potrebný čas 5 minút
Príležitosť akákoľvek
Úroveň Začiatočník

Použité komponenty a nástroje

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Naposledy zobrazené