Kyanit

Tento minerál sa vyskytuje v rôznych farebných škálach a kombináciách modro-bielej, šedo-čiernej, ružovej, žltej a zelenej farby. Názov kyanitu pochádza z gr. Kýanos = modrý. Spája sa s vodou a planétou Neptún. Využíva sa pri liečení, meditáciách, harmonizácii a ukľudnení.

Pôsobí pozitívne na naše myšlienky, logické myslenie, koncentráciu a v duchovnej sfére nám pomáha v duchovnom zrení. Odstraňuje nevedomosť a otvára bránu poznania a pravdy. Ukľudňuje a navodzuje pocit pokoja a vyrovnanosti. Preto je neodmysliteľnou súčasťou meditácií. Zbavuje nás frustrácie , stresu a búrlivých emócií. Naše chovanie je tak ľudskejšie, ale zároveň emocionálne vyrovnanejšie. Vďaka kyanitu sa človek vymaňuje spod rúk osudu a nachádza svoju vlastnú cestu životom. Ochraňuje nás pred zlým vplyvom druhých ľudí a ich negatívnym působením. Pomáha nám rozpomínať sa na sny a pri poblémoch s nespavosťou privoláva blahodárny liečivý spánok.

Zdravie

Používa sa na posilnenie hlasu, pri liečbe krku a hlasiviek. Preto sa doporučuje najviac ľuďom, ktorý využívajú svoje hlasové schopnosti v práci, ako napríklad rečníci, herci, speváci, či moderátori. Podporuje mozgovú činnosť a sústredenie. Zlepšuje motorické reakcie tela, mobilitu a obratnosť. Odbúrava bloky a je ideálny na znovuobnovenie stratenej rovnováhy. Potlačuje v nás strach, neistotu, prebúdza našu intuíciu a prináša nám nové myšlienky. Nezachytáva a neudržiava v sebe žiadnu negatívnu energiu. Je kameňom ochrany a premeny. Pomáha nám pri veľkých zmenách v akejkoľvek oblasti nášho života.

Vzťahy

Navodzuje pozitívny prúd energie medzi ľudmi a tým zlepšuje medziľudské vzťahy. Zaháňa hnev a prebúdza v nás súcit a lásku. Robí človeka ľudskejším voči druhým, a zároveň ho chráni pred neľudskosťou iných.

Znamenia

Doporučuje sa nosiť dlhodobo či už v podobe náramku, prstienku alebo náušnic. V podobe prívesku by mal vysieť medzi srdcom a pupkom, a to najmä u tehotných žien, ktoré ochraňuje tak isto, ako aj ich plod. Kyanit je priraďovaný k týmto znameniam:  Baran, Váhy a Býk.