Tigrie oko

Tigrie oko je kaměn zlatohnedej alebo žltohnedej farby, niekedy sa vyskytuje aj v odtieni červenej. Tak ako každý kaměn je originálnym výtvorom prírody, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. Výrazné sfarbenie tohoto kameňa pripomína oko tigra, odkiaľ pochádza aj jeho názov. Jeho teplé farby pôsobia príjemne, hrejivo a pozitívne, a tým zaháňajú negatívne pocity a negatívne myslenie. Zahnaním čiernych myšlienok sa v nás otvára cesta optimizmu, bez depresií, smútku a trápenia. Okrem toho pôsobí aj ako ochrana proti zlým myšlienkam iných ľudí v našom okolí. Verí sa, že svojho majiteľa chráni pred urieknutím či zlými kliatbami.

Tigrie oko je známe aj ako kaměn pravdy a odvahy, ktorý podporuje rozumové rozhodnutia oproti citovým, či rozhodnutiam ovplyvnených našou pýchou a sebavedomím. Umierňuje tvrdohlavosť a náhle výbušné reakcie.        

Zdravie

Zlatá farba kameňa je farbou slnka a hnedá farbou zeme. Preto je tigrie oko kameňom, ktorý spája zemeskú energiu so slnečnou energiou. Každá však pôsobí iným smerom, ale dohromady tvoria jednotný celok. Živelnosť energie slnka je uzemnená pokojnou silou zeme. Preto sa hovorí, že tigrie oko nás dobije energiou, ale zároveň aj ukľudní. Pomáha pri ťažkostiach s trávením a žlčníkom. V duševnej oblasti napomáha pri osobnostej nerovnováhe a pri sebapodceňovaniu. Nositeľovi pomáha uvedomiť si vlastnú hodnotu a stať sa menej závislým od druhých.     

Vzťahy

V oblasti vzťahov  prináša rovnováhu, najmä u protikladov. Zbližuje ich a napomáha jednému v druhom objaviť zložku spoločného a získať tak harmonický celok, vytúženú jednotu.  

Znamenia

Doporučuje sa nosiť najmä ako náramok na pravej ruke, ktorá je  ďalej od srdca, a teda od citovej oblasti, aby posilnil rozumové rozhodnutia, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou dlhodobejšieho úspechu. Doporučuje sa nosiť aj ako prívesok, či prstěn ako ochrana proti zlým myšlienkam a intrigám druhých. Tigrie oko je priraďované k týmto znameniam: Blíženci a Lev.