There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Sodalit - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Sodalit

Sodalit je krásný polodrahokam najčastejšie svetlomodrej až tmavomodrej farby s bielymi škvrnami alebo žilkami.  Vyskytuje sa aj v šedej, fialovaj alebo ružovej farbe. Jeho názov je odvodený od obsahu sódy v kameni.

Pripomína nám nočnú oblohu, ktorej vnímanie nás často vedie k hlbokým myšlienkam. Tak aj samotný sodalit nás nabáda k hlbokému zamysleniu sa. Je nápomocný v snahe stať sa lepším a úspešnejším. Podporuje naše vlohy a tvorivé schopnosti, posilňuje naše sebavedomie, dôveru vo vlastné schoponosti a schopnosť vidieť pod povrch veci. Posilňuje naše logické myslenie, podnecuje v nás nové nápady a prehlbuje našu intuíciu. Napomáha človeku nájsť svoje skutočné ja a stať sa tým, kým naozaj je. Odhaľuje pôvod nášho strachu, obáv a fóbií. Dodáva nám odvahu pri vyjadrovaní a zastávaní našich vlastných názorov a stanovísk, predovšetkým u ľudí, ktorí cítia portebu brániť sa, alebo reagujú citlivo na názory iných. Celkovo prehlbuje naše poznanie a zvyšuje našu inteligenciu. Je kameňom logiky a racionálna.

Zdravie

Pomáha pri tráviacich problémoch, pri prečisťovaní lymfatického systému, a taktiež zlepšuje metabolizmus. Posilňuje aj náš imunitný systém, predovšetkým v období teplotných výkyvov a náhlych zmien. Jeho liečivé účinky pôsobia aj na krčné problémy, problémy s hlasivkami a hrtanom. Pomáha pri poruchách spánku. 

Vzťahy

Zlepšuje energiu a oslabuje napätie v pracovných vzťahoch. Je užitočný najmä pri týmovej spolupráci, kedy podporuje spoločenskú súdržnost a ochotu k vzájomnej podpore a pomoci. Tým zároveň napomáha pri dosahovaní spoločných cieľov. Taktiež je nápomocný vo vzťahoch, v ktorých panujú hádky a nezhody. Prináša harmóniu a porozumenie. 

Znamenia

Doporučuje sa nosiť denne najmä na posilnenie ducha, a to ako náramok na ľavej ruke. Ako náušnice, prívesok či náhrdelník posilňuje najmä naše vnímanie a inteligenciu a vo vzťahoch k iným vzájomnú solidaritu. Sodalit je priraďovaný k týmto znameniam: Rak a Strelec.