There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Opál - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Opál

Pôvodný názov upala pochádza so staroindického sanskrtu, ktorý používali už staroveký Rímania a v preklade znamená drahokam, pretože bol považovaný za veľmi cenný kameň. Opál sa vyskystuje od bezfarebnej podoby cez rôzne druhy farieb, v ktorých sa zrkadlia iné farby až po čiernu farbu. Je schopný meniť svoju farbu v závislosti od teploty, a to pri kontakte s ľudským teplom. Táto vynímočná vlastnosť robí z opála kameň, ktorý môže nahradiť účinky ostatných polodrahých a drahých kameňov.

Je nádherným tajomným kameňom, ktorý nám pomáha odhaľovať zmysel, krásu a hĺbku života. Pomáha nám v odhaľovaní našej životnej cesty a učí nás žiť v prítomnosti a s nadhľadom. Je kameňom otvorenosti a inšpirácie, ktorý v nás prebdúdza nové myšlienky a spontánne idey. 

Ezoterici veria, že opál je kameňom, ktorý v nesprávnych rukách môže pôsobiť negatívne. A to preto, že podľa nich, opál zosilňuje charakterové vlastnosti svojho nositeľa, a teda u človeka s prevažujúcimi negatívnymi vlastnosťami, posilní práve silu negatív.

Zdravie

Opál je nápomocný pri rôznych telesných ťažkostiach a podporuje celkové zdravie každého človeka. U žien udržiava hormonálnu rovnováhu a odstraňuje premenštruačný syndróm. Lieči zápaly, infekcie a znižuje horúčky. Prečisťuje krv a blahodárne pôsobí na obličky. Zlepšuje zrak a udržiava metabolizmus v rovnováhe. Celkovo dodáva človeku životnú silu, pomáha odhaliť dobré a pekné stránky života a taktiež zosilňuje chuť do života.   

Vzťahy

Opál svojmu nositeľovi pomáha pri hľadaní niečoho nového. Prináša do života neobvyklé skúsenosti, podnety a aj nové vzťahy. Vnáša doň pestrosť a dobrodružstvo. Vďaka opálu sme viacej otvorenejšími, extrovertnejšími a uvolnenejšími. Činy a rozhodnutia človeka sú spontánnejšie, niekedy až ľahkomyselnejšie. Napomáha v rozvoji vzťahov a zabraňuje pri ich stagnácii. Zosilňuje naše city a taktiež sexuálnu výkonnosť. 

Znamenia

Doporučuje sa nosiť cez deň, nie však denne, ale striedavo s inými kameňmi. Doporučuje sa nosiť vo väčšom množstve (nielen jeden malý kamienok), či vo viacerých kombináciách (napr. náušnice a náhrdelník naraz), čo zaisťuje umocnenie jeho účinku. Opál je priraďovaný k týmto znameniam: Vodnár, Ryby, Baran, Rak, Škorpión a Strelec.