There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Mesačný kameň - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Mesačný kameň

Mesačný kameň je unikátom medzi kameňi predovšetkým vďaka špecifickému zafarbeniu. Jeho perleťovo-mliečna farba zaujme hneď na prvý pohľad. Pôsobí veľmi príjemne pretože sa v ňom odrážajú predovšetkým farby života na zemi: zelená - farba trávy, modrá - farba mora, žltá - farba slnka a biela  – farba oblakov. Zrkadlí sa v ňom celé farebné spektrum, ktoré nám pripomína dúhu.

Celkovo kameň pripomína samotný Mesiac, ako napovedá aj jeho názov. Preto sa účinky kameňa spájajú s Mesiacom a jeho pôsobením na ľudský organizmus. V dobe splnu je jeho pôsobenie silnejšie, a to najmä na sny človeka, ktoré sú v tomto čase oveľa živšie a intenzívnejšie. Mesačný kameň taktiež oživuje a prehlbuje našu intuíciu a vnímavosť, ktoré nám pomáhajú pri hroziacom nebezpečenstve, alebo keď sa snažíme správne vycítiť či vyriešiť určitú situáciu.

Najväčším dôkazom pôsobenia Mesiaca je príliv a odliv (nie je to premena človeka na vlkodlaka:), a teda akási balancia a rovnováha medzi tým čo prichádza a odchádza. Tak aj mesačný kameň má vplyv na „príliv a odliv“ týkajúci sa rôznych oblastí ľudského života,
a preto je Mesačný kameň kameňom rovnováhy a harmónie.   

Zdravie

V oblasti ľudského zdravia pôsobí veľmi pozitívne na hornú časť zažívacieho traktu. Ovplyvňuje ženský menštruačný cyklus a vyrovnáva nerovnováhu a napätie spojené s menštruáciou. 

Vzťahy

V citovej oblasti napomáha ustáliť narušenú citovú stabilitu a napätie. Celkovo vyrovnáva citovú balanciu a prináša hlboké citové zotavenie a vnútorný pokoj.

Znamenia

Mesačný kameň je vhodný najmä pre ženy,  ktorým výrazne pomáha najmä v citovej oblasti. Pre citovú stabilitu a vyrovnanie napätia je vhodné ho nosiť čo najbližšie pri srdci. Ako šperk sa dá nosiť napríklad ako náramok na ľavej ruke, ktorá je bližšie k srdcu a teda k citovej oblasti. Pôsobí decentne, žensky, a predovšetkým pôvabně. Pristane každej žene v každom veku. Mesačný kameň je priraďovaný k týmto znameniam - Vodnár, Ryby, Rak, Škorpión a Kozorožec.