There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Malachit - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Malachit

Tento skvostný minerál sa vyskytuje v zelenej farbe, a to v rôznych odtieňoch od svetlozelenaj cez tmavozelenú až po zelenočiernu farbu. Nielen pre zelenú farbu, ale aj pre samotný malachit je charakterisktická vlastnosť zbaviť nás negatívnych myšlienok, zlej energie, prinášať pokoj, harmóniu a rovnováhu. Tento polodrahokam celkovo uvoľňuje našu myseľ a otvára bránu prúdu myšlienok, ktoré sa vynárajú z našeho vnútra. Malachit je kameňom harmónie a múdrosti. Jeho názov pochádza z gr. Malaché = bylinná rastlina obsahujúca sliz; syto zelená farba. Malachit bol známy už v starovekom Egypte, a taktiež v starovekom Ríme. Používal sa nielen ako šperk, ale v rozdrvenej podobe aj ako farbivo či dokonca ako líčídlo.

Zdravie

V oblasti zdravia sa v minulosti používal pri liečbe očných chorôb a na podporu rastu detí. V súčasnosti ho používajú najmä liečitelia, ktorí sa snažia liečiť duševné ochorenia, negatívne skúsensoti a traumatizujúce zážitky pacienta. Malachit má ochranný účinok na sliznice, poškodené zápalmi, a taktiež je nápomocný pri tíšení bolesti a kŕčov, závratoch a nevoľnostiach. Používa sa na zníženie krvného tlaku, liečbu astmy, artritídy a epilepsie. Podporuje činnosť imunitného systému.

Vzťahy

Posilňuje v nás empatiu, a teda schopnosť vcítiť sa do situácie druhých, porozumieť ich emóciám a motívom ich konania. Otvára cestu porozumenia, priateľstva a lásky. Napomáha v partnerských vzťahoch v prežívaní a prehĺbovaní citov a tej pravej lásky. Tatiež sa používa pri liečbe psychosexuálných porúch, ktoré v konečnom dôsledku spôsobujú celoživotné traumy.

Znamenia

Doporučuje sa nosiť najmä na ľavej ruke. Pri problémoch so zrakom sa nosí blízko očí – buď v podobe náušnic, alebo ako kameň si ho môžete prikladať doprostred čela. Taktiež sa môže položiť priamo na zdroj nestability, kedy následne navodzuje pokoj a rovnováhu. V blízkosti pasu – ako prívesok, či opasok je nápomocný pri liečbe cukrovky.  Malachit je priraďovaný k týmto znameniam –  Vodnár, Váhy, Kozorožec, Býk a Škorpión.