There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Lapis Lazuli - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Lapis Lazuli

Z arabského názvu Lapis Lazuli = modrý kameň. Je známy tiež ako lazurit. Tento polodrahokam sa vyskytuje v nádhernej výraznej modrej farbe, často v kombinícii so zlatistým pyropom. Niektoré mýty a báje hovoria, že má obrovskú silu, a preto sa často používal pri šamanských rituáloch a v čarodejníctve. V starovekom Sumeri bol spájaný najmä s božstvom. Ten, kto ho nosieval, dokázal sile božstva vzdorovať a nakoniec jeho silu poraziť. Podľa legiend, tento kameň nosili upíry ako šperk, ktorý ich vďaka kúzlu chránil pred žiariacim slnkom.

Modrý lazurit sa spája s vodou a s planétou Venuša. Prináša nám hlboký kľud a mier. Pôsobí proti depresii a stresu. Je nápomocný pri manuálnej tvorivej činnosti. Spája sa s nebesiami, vesmírom a hviezdami a v neposlednej rade aj so samotným vnútrom človeka. Prehlbuje v nás vnímavosť, intuíciu a dôveru v naše vnútorné vedenie. Svojmu nositeľovi tak pomáha nájsť jeho skutočné poslanie a pravdivé vedenie. Je kameňom vernosti, priateľstva , hlbokého kľudu a mieru.

Zdravie

Je vhodný na zníženie vysokých teplôt a vysokého krvného tlaku. Doporučuje sa hlavne alergikom, u ktorých znižuje alergické reakcie. Tíši menštruačné bolesti a zmierňuje zápaly. Je nápomocný pri nespavosti, melancholických stavoch, či stavoch úzkosti a psychických depresiách.

Vzťahy

Prináša do vzťahu medzi mužom a ženou úzké a trvalé spojenie. Pomáha upevniť manželské, milostné i priateľské vzťahy. Prehlbuje citlivosť a vnímavosť. Otvára cestu na vyjadrenie citov a emócií, cestu pochopenia, tolerancie, súladu a harmónie. Zmierňuje hnev, zlosť a krutosť, chráni pred nešťastím a pomáha v zložitých životných situáciách. 

Znamenia

Doporučuje sa nosiť v akejkoľvek podobe či už náramku, náušnic alebo náhrdelníku tak, aby sa dotýkal tela. Dlhodobým nosením sa zlepšuje mentálna, fyzická, psychická i emocionálna oblasť. Doporučuje sa aj deťom, u ktorých zosilňuje sebadôveru. Používa sa aj ako amulet vernosti. Lapis Lazuli je priraďovaný k týmto znameniam: Strelec, Ryby, Panna a Kozorožec.