There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Jaspis - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Jaspis

V starých kronikách je  jaspis vedený  ako najlepší živiteľ alebo matka všetkých kameňov. Je veľmi cenný nielen v sfére šperkárstva ale aj v ezoterike (jaspis harmonizuje čakry. Každá farba jaspisu prináleží jednej čakre).

Kameň, ktorý prináša kľud, oporu, pomoc v strese a uvedomenie si celku. Zjednocuje všetky časti života. Zlepšuje organizačné schopnosti, dáva pocit úplnosti a vnáša do života radosť.

Je kameňom, ktorý napomáha pri dobrodružných a neznámych cestách a taktiež pri spomínaní si na sny. Zaisťuje ochranu tela, odstraňuje negatívne energie a udržiava vyvážený pomer sféry telesnej, duševnej, citovej a estetickej. Neustále vyžaruje očistnú a ochrannú energiu.

Jaspis podporuje chuť do jedla, používa sa pri zástave najrôznejších krvácaní a liečbe ženských chorôb. Kladne ovplyvňuje aj liečbu obličiek, močového mechúra, vaječníkov a prekonanie nevoľnosti počas tehotenstva.

Podnecuje čestné správanie k samému sebe. Jaspis je vhodný pre ľudí s nízkym sebavedomím, pretože povzbudzuje premenu myšlienok na činy.

Meditácia a držanie tohto kameňa očisťuje a posilňuje fyzický potenciál - predlžuje sexuálnu rozkoš.