There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Hematit - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Hematit

Jeden z najpozoruhodnejších kameňov, ktorý si zaslúži obrovskú pozornosť je práve hematit, inak nazývaný aj ako krveľ (pôvodne z gr. Haimatitis =  krvavočervený). Vyskytuje sa v červenej až krvavočervenej, hnedastej, oceľovosivej a železnočiernej farbe. V tmavých farbách púta pozornosť ako lesknúci sa kov. Je považovaný za kameň štastia a úspechu, ktorý nás má sprevádzať najmä ťažšími obdobiami v našom živote, keď sa cítíme byť fyzicky či psychicky preťažení.

Bol známy už v starovekom Egypte, kedy ho Egypťania dávali mŕtvym pod hlavu ako talizman, ktorý im mal uľahčiť vstup do podsvetia. Odpradávna bol spojovaný s ľudskou krvou a pozitívnym pôsobenim na ňu. Svojho nositeľa mal ochraňovať pred vykrvácaním, takže bol známy aj ako „zastavovač krvi“. Pri ochoreniach, úrazoch či operáciacách napomáha v tvorbe bielych krviniek, ale taktiež pôsobí pozitívne na tvorbu červených krviniek.  Celkovo slúži na lepšie prekrvenie, a to predovšetkým najdôležitejších orgánov ľudského tela, ako sú obličky, pečeň, slezina, srdce a pľúca.

Zdravie

V súčasnej dobe sa hematit najviac používa pri výrobe známych „shamballa náramkov“, ktoré nám napomáhajú zbaviť sa akýchkoľvek negatív v našom živote, v otvorenosti voči svetu a druhým a v objavovaní bezpodmienečnej lásky.  

Samotný hematit sa doporučuje pri ťažkostiach s chrbticou, bolestiach krku a svalov, a na celkovú obnovu po namáhavých a vyčerpávajúcich zásahoch do ľudského organizmu ako sú pobyty v nemocnici, operácie a ďalšie záťaže. Dodáva našemu telu i duši potrebnú energiu a vitalitu. Zlepšuje našu pamäť a v kombinácii s ruženínom a ametystom pomáha pri problémoch s nespavosťou. 

Vzťahy

Hematit v nás podporuje otvorenosť voči druhým ľuďom a pomáha pri riešení sporov. Odbúrava negativizmy v akejkoľvek podobe, či už v nás samotných alebo pôsobiacich zvonka. Je nápomocný aj pri dodávaní sexuálnej energie.  

Znamenia

Doporučuje sa nosiť vždy so sebou, či už vo vrecku ako talizman alebo v akejkoľvek podobe šperku. Kvalitne spracovaný, v podobe šperku, pôsobí hematit veľmi exkluzívne a elegantne. Jeho magickú lesklú farbu ocenia iste nielen dámy, ale aj páni. Hematit je priraďovaný k týmto znameniam: Baran, Panna a Škorpión.