There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Slnečný kameň (Heliolit) - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Slnečný kameň (Heliolit)

Slnečný kameň nazývaný aj ako aventurín zlatý, podobne ako samotné slnko, pôsobí veľmi pozitívne na ľudský organizmus. Negatívnu energiu premieňa na pozitívnu, a taktiež všetky negatívne javy, ktoré nás trápia mení na radosť. Tým sa vytrácajú aj naše zlé myšlienky a pocity a transformujú sa na pozitívne a radostné, čo nám napomáha zbaviť sa akejkoľvek depresie a smútku. Príjemné duševé naladenie človeku prináša pocit nadšenia a zapálenia pre ďalšiu činnosť. Človek tak získa istotu v sebe samom a vo vlastnom konaní, vďaka čomu v ňom začína rásť chuť do ďalšieho konania a ďalších činov. Prebúdza v nás odvahu a životnú energiu, ktorá nám chýba najmä v období, keď sme chorí alebo keď cítime slabosť a úzkosť.

Zdravie

Ako sme už spomenuli slnečný kameň v nás prebúdza životnú energiu, ktorá sa prejavuje nielen vo fyzickom výkone, ale aj v celkovej psychickej pohode. Nositeľovi prináša do života nové svetlo, energiu a vitalitu. Verí sa, že je nápomocný pri bolestiach v krku, problémoch s obezitou, anorexiou a bulímiou.

Vzťahy

V oblasti vzťahov má vplyv predovšetkým na sexuálnu energiu a vitalitu, prebúdza lásku a vášeň. Je nápomocný pri sexuálnych ťažkostiach.

Znamenia

Celkovo je slnečný kameň označovaný ako kaměn, ktorý vnáša do života svetlo a radosť. Preto sa doporučuje nosiť všetkým ľuďom a to v akejkoľvek podobe, či už ako náramok, prstienok, prívesok alebo náhrdelník. Slnečný kameň je priraďovaný k týmto znameniam:  Býk, Rak, Lev, Váhy a Strelec.