There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Granát - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Granát

Názov granátu vznikol z latinského slova granatus čo znamená zrnká granátového jablka. Granát je jeden z najdrahších a najpopulárnejších drahých kameňov sveta. Farebná škála granátu sa pohybuje od rôznych tónov červenej farby až po tmavohnedú. Podľa hebrejskej legendy Noe zavesil granát vo svojej arche na zosilnenie svetla počas dlhej cesty, pretože za starých čias ľudia verili, že temná farba granátu pomáha rozjasniť nočnú oblohu.

Granát je kameňom ohňa a vášne ale tiež symbolizuje čistotu srdca. Prispieva k naberaniu nových síl a tiež k ich obnove. Dokáže zlepšiť prúdenie energie v tele a tým pomáha získať stratenú silu. Dodáva odvahu k zmenám a lepšiemu novému začiatku. Granát podporuje pevné vzťahy, prináša hlbokú a vernú lásku, podporuje väčší záujem o partnera a udržuje v rovnováhe sexuálnu túžbu. Prospieva zvlášť v situáciách, z ktorých zdanlivo nie je východisko. Práve tak poslúži vo chvíľach, keď sa život rozbije na kúsky.

Otvára vyššiu myseľ a prebúdza štedrosť. Po citovej stránke otvára srdce k novým pevným vzťahom.

Liečebné účinky:  Granát regeneruje telo,podnecuje metabolizmus, lieči chrbticu a bunkové problémy.  Reguluje krvný obeh a tlak krvi. Podpooruje tvorbu červených krviniek. Blahodárne pôsobí i na srdce a pľúca. Regeneruje DNA, pomáha vstrebávať minerály a vitamíny. Aplikuje sa pri chudokrvnosti, chorobách kostí, kože a pri zápaloch. Zelený granát je užitočný pri liečbe rakoviny.

Astronomické znamenie: 

Ryby, Baran, Škorpión