Fluorit

Fluorit je ako jeden z mála kameňov obdarený tou najsilnejšou liečivou silou. Hovorí sa, že keď Boh rozdával kameňom farby tak na fluorit zabudol. Preto mu dal potom všetky farby dúhy. Fluorit sa považuje za kameň géniov. Je to kryštál obdarený mocnou silou na duchovnej úrovni. Pomôže rozoznať, kedy sa v našej duši rodí nepokoj a ten dokáže aj zažehnať.

Podporuje zmysel pre zodpovednosť a tak pomáha naplniť aj zmysel života každého človeka.  Má veľmi silný vplyv aj proti elektromagnetickému žiareniu. Ak často pracujete s počítačom, fluorit vám pomôže znížiť dávky žiarenia.

Fluorit má aj ochranný faktor. Ochraňuje človeka pred vyčerpaním a zároveň dodáva sily pre „workoholikov“. Zaháňa poruchy všetkého druhu.  Čistí, odstraňuje a napráva nerovnováhu nášho tela k našej duši. Napomáha k lepšej tvorbe dokonalého tela. Preto je vhodný najmä pre deti a ľudí, ktorí pravidelne športujú.

Liečebné účinky: Fluorit dokonale likviduje vírusy, všetky druhy infekcii, nádchy. Účinne pôsobí aj na zuby, bunky, spevňuje kostrový systém, a pomáha prekonávať alergie. Taktiež pomáha odstraňovať vrásky a pomáha znovu objaviť stratenú sexuálnu rozkoš. Ochraňuje pred migrénou a vyrážkami. Prebúdza našu intuíciu a usporadúva naše myšlienky do tých správnych smerov.

Astronomické znamenie:  Vodnár, Ryby, Škorpión