Ametyst

Ametyst je polodrahokam sfarbený zväčša do fialova.  Je obľúbeným materiálom na výrobu šperkov a rôznych ozdôb.

Ametyst je  mimoriadne mocný kameň, obdarený vysokými nadpozemskými vibráciami. Bráni pred psychickými útokmi tak, že ich premieňa na lásku. Jeho vyrovnanosť prispieva k rozšíreniu  vedomia a dobre napomáha aj pri meditáciách.

Je tradičným kameňom čistoty a zbožnosti. Ametyst býval šperkom kráľov. Vyvoláva pokojný spánok a ničím nerušené sny.  Podporuje zdravé uvažovanie, logické myslenie, skromnosť a zdržanlivosť. V účastnosti sa používa ako ochrana pred alkoholom a inými omamnými látkami. Táto myšlienka pochádza z čias, kedy Egypťania vyrábali poháre z ametystu, z ktorých pili víno preto, aby sa neopili. Ľudia, ktorí si nemohli dovoliť takéto poháre používali kúsok ametystu, ktorý vhodili do vína.

Emocionálne nám ametyst pomáha pri spracovaní smútku pri strate blízkej osoby. Zbavuje nás falošných predstáv a nerealistických očakávaní. Posilňuje vernosť, napomáha sústredeniu, zbystruje myseľ.

Liečebne sa vyžíva pri bolestiach hlavy, žalúdočných a dýchacích problémoch, poruchách sluchu a kožných problémoch. Lieči podliatiny a rany.