Amazonit

Amazonit, alebo inak aj kameň nádeje a prosperity. Svoje meno dostal po rieke Amazonke aj napriek tomu, že sa nikdy nenašiel v tejto oblasti. Jeho názov je tiež odvodený od štruktúry kameňa, ktorá pripomína jagajúce sa lúče na hladine Amazonky. Hlavným náleziskom amazonitu je India, Brazília, Kanada a Rusko.

Amazonit je jemný a priateľský kameň. ktorý dodáva človeku nádej a dôveru v krajšiu a lepšiu budúcnosť. Zlepšuje intuíciu, rozvíja kreatívne schopnosti a intelekt. Amazonit je kameň hlavne pre výbušné povahy  ľudí, kdeže pomáha tíšiť nervozitu a neskrotné emócie.

Telesné účinky: Uvoľňuje kŕče pri pôrodných bolestiach a pri menštruačných problémoch; podporuje otváranie maternicového hrdla pri problematickom pôrode; zmierňuje poruchy srdečného rytmu; uvoľňuje svalové bolesti a bolesti krku; podporuje rekonvalescenciu po závažných ochoreniach.

Duševné účinky: Rozpúšťa blokády spôsobené smútkom a žiaľom, vyrovnáva kolísanie nálad a pri ťažkej depresii pôsobí proti postoju ublíženej obeti; povzbudzuje človeka, aby vzal svoj život do vlastných rúk. Spojuje rozum a cit.

Astronomické znamenie: Vodnár