There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Achát - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Achát

Názov achátu pochádza z gréckeho slova achates, podľa antického názvu rieky na Sicílii, kde bol tento polodrahokam objavený.  Je preň charakteristické pestrofarebné zafarbenie, a to najčastejšie bielej, šedej, svetlo modrej, svetlo ružovej, béžovej, oranžovej, červenej a čiernej farby.

Achát  je kameňom rovnováhy a sebadôvery. Vyrovnáva v nás citovú, rozumovú a telesnú zložku. Posilňuje v nás pocit istoty, viery v naše schopnosti a v naše poznanie a dodáva nám odvahu stáť za vlastnými rozhodnutiami, uskutočňovať ich a bojovať za ne. Človek je vďaka sile achátu viac úprimný k sebe samému a prekonáva tak vnútorné napätie, vnútorný boj medzi negatívnymi myšlienkami, ktoré ho odvádzajú od toho, čo by naozaj chcel a medzi pozitívnymi myšlienkami, ktoré ho nabádajú k tomu, čo by mohol urobiť, aby bol spokojnejší a šťastnejší.

Zdravie

Achát napomáha pri veľkej psychickej záťaži a pri depresívnych stavoch. Používa sa na liečbu duchovných chorôb, problémov so zrakom, na posilnenie funkcie čriev a obličiek. Očisťuje tělo od škodlivých látok a ducha od negatívnych vplyvov. Taktiež je nápomocný pri  odstraňovaní negatívneho myslenia a konania. Podporuje dôveru v seba samého. Zmierňuje komplexy menejcennosti, podradenosti a nedocenenia.

Vzťahy

Achát je účinný v ľudských vzťahoch, a to predovšetkým v prekonávaní ťažkých chvíľ, kedy ľudia prenášajú časté pracovné problémy do súkromného života, čo nepriaznivo pôsobí najmä na vzťahy s ich partnermi. Vplýva pozitívne na tieto vzťahy ako aj na priateľské vzťahy. Pôsobí veľmi priaznivo na rozmnožovacie ústrojenstvo, ako ochranca plodu v tehotenstve, na uľahčenie pôrodu, a taktiež ako ochranca malých detí.

Znamenia

Hovorí sa, že achát prináša do života človeka šťastie a úspech. Preto sa doporučuje mať ho ako amulet či dekoráciu nielen doma, v byte či kancelárii, ale i ako talizman či šperk vždy so sebou. Šperky z farebných achátov pôsobia teplo, veselo a hravo, preto sa hodia aj deťom ako ich ochranný talizman. Čierny achát pôsobí zasa veľmi tajomne a zároveň príťažlivo, preto je vyhľadávaný predovšetkým staršími dievčatami a dámami.  Achát je priraďovaný k týmto znameniam: Ryby, Býk, Blíženci, Škorpión a Kozorožec.