Akvamarín

Názov akvamarínu je odvodený z latinského slova aqua marina, čo v preklade znamená morská voda. Ako nám už jeho názov môže napovedať, akvamarín je známy svojou čírou svetlomodrou farbou. Kedysi sa verilo, že je kameňom bohyne a manželky Poseidona. Tento polodrahokam vraj v sebe skrýva ľahkosť modrého neba a temnú hĺbku oceánu.

V minulosti bol využívaný aj ako vhodný materiál na brúsenie šošoviek do okuliarov. Podľa tradícií sľubuje šťastné a nekonfliktné manželstvo. Je to kameň milujúcich sa párov a manželov.

V liečebnej sfére sa akvamarín používa k očiste mysli od negatívnych myšlienok a zbytočnej agresivity.  Pre ľudí, ktorý sa rozhodli napredovať v živote novým smerom je akvamarín tá správna voľba. Zaoberá sa starostlivosťou o duševné i telesné zdravie. Priaznivo pôsobí na srdce, pľúca, mierni astmu, kašeľ a tíši bolesti zubov a ďasien.

Je vhodný k meditáciám a vytvára ochranný štít aury, ktorý prináša nové inšpirácie.  Vyvoláva pocit spokojnosti, pohody, potláča stres a depresie. Zbystruje intelekt, vnímavosť a zlepšuje sebavyjadrenie.

Čím je farba akvamarínu svetlejšia, tým je kameň vzácnejší.