There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Olivín - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Olivín

Názov tohto polodrahokamu vznikol na základe podobnosti s olivovo zelenou farbou. V minulosti bol starovekými Rímanmi nazývaný Topazos, podľa názvu ostrova, kde sa ťažil. Neskôr francúzskymi klenotníkmi ako peridot. Vyskytuje sa však aj v žltej, zlatozelenej a hnedej farbe. Olivín, znamenitej zelenej farby, v nás prebúdza myšlienky o živote, o všetkom čo  na svete existuje a je žijúce. Spája nás s ríšou rastlín, v ktorej často hľadáme pokoj pre našu myseľ a odpočinok pre naše telo a dušu. Prehlbuje v nás pocit prepojenia a jednoty s tvorstvom a matkou prírodou. Pôsobí na našu myseľ veľmi pozitívne, a to predovšetkým jeho sviežimi energizujúcimi účinkami.  Duševný pokoj, fyzický relax a čerstvá osviežujúca energia je práve to, čo človek potrebuje popri každodennom zhone a v tomto uponáhľanom svete. Olivín je polodrahokamom, vďaka ktorému môžeme žiť vyvážený a šťastnejší život.

V minulosti sa verilo, že olivín ochraňoval svojho nositeľa pred zlými duchmi a škodlivými duchovnými silami.  Nosieval sa preto ako amulet vždy so sebou (narozdiel od amuletov, ktoré sa umiestňovali v rôznych častiach domu). Olivín je považovaný za kameň ochrany, pokoja, vyrovnanosti a vyváženosti.   

Zdravie

Pôsobí blahodárne na organizmus ako antioxidant tým, že odplavuje z tela toxické látky. Používa sa pri liečbe ženských ochorení a ťažkostí a tráviacich problémoch. Celkovo zlepšuje metabolizmus. Pôsobí ukľudňujúco v stresových, náročných a komplikovaných situáciách. Taktiež sa používa na zmiernenie bolesti. Liečivé účinky má aj na srdce, pľúca a močový mechúr.

Vzťahy

Je vhodný pre manželské páry na zlepšenie problematických vzťahov. Potlačuje žiarlivosť a hnev. Prináša odpustenie a mier. Výrazne zlepšuje aj vzťah človeka k sebe samému, pričom mu napomáha priznať si vlastné chyby, odpustiť si vlastné viny a tým sa oprostit od ťažoby minulých mýlnych činov a pochybení, a tým mu umožňuje ísť ďalej bez prítiaž minulosti.

Znamenia

Olivín sa doporučuje nosiť neustále pri sebe a to v akejkoľvek forme (prívesok, náušnice, náhrdelník, prsteň). Olivín je priraďovaný k týmto znameniam: Panna.