There is a conflict Mega Filter PRO with your template or other extension - please find a solution on our forum.
Mačacie oko - prezrite si ponuku šperkov z tohto jedinečného kameňa

Mačacie oko

Mačacie oko je výnimočným polodrahokamom medovej až tmavohnedej farby. Pri výrobe šperkov sa často prifarbuje modrou alebo červenou farbou. Podporuje rozvoj nášho intelektu a dôvtipu. Verí sa, že pomáha odstraňovať chudobu a privoláva peňažný úspech a bohatstvo. Chráni nás pred nebezpečenstvom, pred neznámymi nepriateľmi, či jedovatými tvormi. V ličiteľstve sa používa ako ochrana pred čiernou mágiou alebo čarodejníctvom.

Tento pozoruhodný kameň si svoj názov vyslúžil vďaka špecifickému odlesku na slnku, ktorý pripomína známy záblesk mačacieho oka v noci. Je kameňom šťastia a úspechu. Pomáha najmä podnikateľom uskutočniť ich tajné plány a prináša im šťastie úspech a zázračné výsledky ich práce. Tatkiež pomáha aj deťom v učení a v snahe pri zlepšení ich prospechu. Nositeľovi celkovo napomáha pri koncentrácii, v abstraktom myslení a precíznom vnímaní.  

Zdravie

Používa sa na liečbu problémov so zrakom a na zlepšenie nočného videnia. Prináša úľavu od bolesti hlavy a má blahodárne účinky pri liečbe kožných problémov a alergií . Používa sa aj na liečbu čriev a črevných ochorení. Podporné účinky má aj pri ochrnutí alebo rakovinových ochoreniach.    

Vzťahy

Do všetkých vzťahov prináša radosť a šťastie. V rodinných vzťahoch posilňuje harmóniu, vďaka čomu sa vzťahy stávajú pevnejšími a stabilnejšími. Posilňuje najmä vzťahy k deťom. Pomáha aj pri ich výchove, kedy sa z nich stávajú silné a zdravé osobnosti. Je kameňom intelektu, a preto nás chráni pred „opileckými“, „prehnanými“ a „skreslenými“ predstavami.

Znamenia

Doporučuje sa nosiť na pravej ruke, v najvhodnejšej kombinácii so striebrom, kedy zachováva dobré a pevné duševné zdravie. V akejkoľvek inej podobe nás chráni pred našimi nepriateľmi a prináša nám úspech v našej vyvolenej profesnej činnosti. Mačacie oko je priraďované k týmto znameniam – Rak a Lev.